תכנית השכלה

חוזרים למעגל הלימודים

השכלה ככלי חינוכי ושיקומי

המסר העיקרי שלנו לנערים בפנימיה מתמקד בכך שהם בעלי יכולת ללמוד ולקבל תעודת בגרות מלאה, למרות הקשיים, החסכים, הפערים והכישלונות שחוו בעברם בבית הספר ובקהילה.

מרבית הנערים בפנימיה מתאפיינים בהזנחה לימודית רבה ובפערים גדולים. מודל ההתערבות רואה בגישור על פערים אלה ובהרחבת השכלתם של הנערים כלי חינוכי ושיקומי ממדרגה ראשונה. מחקרים מראים כי השכלה היא אחד הגורמים העיקריים הקובעים את סיכויי שיקומם ושילובם מחדש במעגלי העבודה, הקהילה והחברה.

 

חוויית הצלחה בבית הספר בונה את האמון של הנערים בעצמם ומייצרת הדים חיוביים אצל משפחותיהם. המשוב החיובי מצוות הפנימיה והורי הנערים מעודד את המוטיבציה הלימודית. הנערים רוכשים ערכים כמו עמידה בלוח זמנים, ביקור סדיר, למידה ממוקדת בהישגים והתנהגות נאותה התורמים לשילובם מחדש במסגרת החברתית.

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

תכנית ההשכלה שלנו

תכנית ההשכלה היא ליבת התכנית החינוכית-טיפולית של הנערים. היא מחזירה את הנערים למעגל הלימודים העיוניים ומסייעת להם להשלים 10 שנות לימוד, 12 שנות לימוד ואף תעודת בגרות ו/או תעודה מקצועית-טכנולוגית. 

 

הלימודים מתקיימים בכיתות לימוד בתוך הפנימיה על ידי צוות מורים מטעם משרד החינוך באמצעות תכנית היל"ה וצוות מורים מתגברים הממומנים על ידי הפנימיה. בנוסף, הנערים זוכים לשעות תגבור פרטניות במקצועות הליבה בסיוע צוות מתנדבים קבוע.

הנערים בפנימיית דארנאי זוכים ל-50% שעות הוראה יותר מהקצאת משרד החינוך.

בתכנית העיונית הנערים לומדים את מקצועות הליבה, כגון מתמטיקה ברמה של 3-5 יחידות, אנגלית, לשון ואזרחות. הם ניגשים לבחינות במסלולים של 10 ו-12 שנות לימוד, המקנים להם תעודת סיום מוכרת על ידי משרד החינוך. הנערים ניגשים גם לבחינות בגרות חיצוניות על מנת לסיים את הלימודים עם תעודת בגרות מלאה. 

 

בתכנית המקצועית אנו מעניקים לנערים קורסים מקצועיים שנתיים, כגון קורס הכשרה בתיקון טלפונים סלולאריים.

תעודת ההצטיינות 

בנוסף להישגים הלימודיים בבחינות השונות, לנערים מוטיבציה גבוהה לזכות בתעודת ההצטיינות השבועית והחודשית. תעודה זו כוללת ארבעה פרמטרים עיקריים:

2

ביצוע מטלות

4

שמירה על הציוד האישי וציוד בית הספר

1

כבוד לצוות ההוראה והחברים

3

השתתפות אקטיבית בשיעור

על בסיס ארבעת היסודות האלה, צוות ההוראה מנהל מעקב על כל נער. מעקב זה מאפשר לנער לראות באילו תחומים עליו להשתפר כדי לקבל את התעודה בסיום השבוע. חשוב לציין כי תעודה זו מועברת ישירות לצוות המלא של הפנימיה, להורי התלמיד ולגורם המפנה.

תרמו לנו 

עיזרו להגשים את החזון 

heart_white.png